عسل طبیعی

عسل در برنامه کاهش وزن نیز نقش دارد. اگر قصد کاهش وزن دارید ، عسل می تواند بسیار مفید باشد اما قبل از مرور کردن تاثیر آن در کاهش وزن ، باید به چند سوال پاسخ داد :

·         آیا عسل نوعی قند است ؟ آیا باعث افزایش وزن می شود ؟ آیا کالری موجود در عسل برای افرادی که در حال کاهش وزن هستند ، ضرری ندارد ؟

عسل حاوی قند است اما برعکس قندهای تصفیه شده ، عسل سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است و به طور معمول ، برای هضم قند ، ویتامین ها و ماده معدنی ذخیره شده در بدن به کاربرده می شود، در نتیجه بدن را عاری از هر نوع مواد ذخیره ای می سازد.

بنابراین مصرف بالای شکر باعث افزایش وزن می شود نه تنها به خاطر کالری موجود ، بلکه به دلیل نبودن ویتامین ها و ماده معدنی. بر خلاف تصور ، عسل که منبع خوب مواد مغذی است در کاهش وزن مؤثر است. به نقل از سایت "ریدرز دایجست"  به ترکیب عسل با مواد مختلف اشاره می کنیم؛

·       عسل و آب ولرم؛ اغلب چربی به عنوان یک منبع مصرف نشده در بدن می ماند و باعث حجم و وزن می شود. عسل باعث به کارگیری چربی های ذخیره شده می شود . با سوزاندن آن ، انرژی فعالیت روزانه را فراهم می کند و با کاهش وزن تدریجی از چاقی شما می کاهد. مصرف روزانه یک قاشق غذاخوری عسل همراه یک قاشق غذاخوری آب ولرم توصیه می شود.

·       عسل و آب لیمو؛ برای کاهش وزن ، ناشتا یک لیوان آب ولرم حاوی آب لیمو و عسل مصرف شود.

·       عسل و دارچین؛ یک دستور مفید دیگر ، مخلوطی از پودر دارچین ، عسل و آب ولرم است. یک قاشق غذاخوری عسل و یک لیوان آب ولرم را حل و ناشتا مصرف کنید. اگرچه چگونگی ارتباط آن با کاهش وزن مشخص نیست اما مصرف منظم آن در افراد نتیجه داده است.

·       عسل به هضم غذا کمک می کند؛ در صورت پرخوری پس از غذا کمی عسل مصرف شود.

منبع : روزنامه خراسان Www.khorasannews.com