آلو plum 

آلو میوه ای با تنوع در رنگ های قرمز ، آبی ، سیاه ، بنفش و یا زرد کهربایی می باشد. به گزارش سایت “CNN” آلوی تازه و خشک سرشار از ویتامین “C”  است که به بدن در جذب آهن وتقویت ایمنی کمک می کند و آنتی اکسیدان موجود در آن از اکسیده شدن کلسترول که به رگها آسیب می رساند ، جلوگیری می کند.

علاوه بر آن پتاسیم ، ماده معدنی که به طور فراوان در آلوی تازه و خشک می باشد برای سلامت قلب مفید است. این میوه به هضم غذا کمک می کند و از یبوست جلوگیری می کند. به گفته کارشناسان مصرف منظم این میوه از بیماری چشمی از جمله پیری مربوط به سن جلوگیری می کند.تحقیقات نشان داده ، آلو دارای عامل ضد سرطانی است که مانع رشد سلول های سرطانی در بدن می شود.

ویتامین “C”  موجود در آن بدن را از آسم ، سرطان روده و آرتریت  روماتئید محافظت می کند. مصرف آب آلوی غلیظ در جلوگیری و بهبود آنفلوآنزای A در انسان ها مؤثر است.ویتامین A  و بتاکاروتن در آن نقش کلیدی در مبارزه با آکنه دارد و به پوست درخشندگی می بخشد.فیبر غذایی موجود در آلو با ایجاد سیری ، به کاهش وزن کمک می کند.به طور مینگین هر یک لیوان آلو حاوی 5/0 میلی گرم مس است که برای حفظ حالت ارجاعی رگ های خون ، رباط و مفصل ها مؤثر است.

منبع : روزنامه خراسان www.khorasannews.com